Radiant Core™
Vitaliteit, polariteit en Pelvic-Heart Integration®
Radiant Core™ onderzoekt hoe vitaliteit, polariteit, intimiteit, instinct, gevoel en relationele aanwezigheid zich organiseren via de diepe fasciale continuïteiten, Pelvic–Heart Integration® en belichaamde participatie.
Deze derde toegangspoort binnen de Core Strokes® Training Spiral ondersteunt het vermogen om gegrond, gedifferentieerd en met anderen verbonden te blijven terwijl energetische activatie, emotionele diepgang, kwetsbaarheid en intimiteit toenemen.
Geaccrediteerd door de Belgische Vereniging voor Psychotherapie (ABP-BVP)
Radiant Core™ — Kerndefinitie
Radiant Core™ is de derde ontwikkelingsgerichte toegangspoort binnen de Core Strokes® Training Spiral. De module richt zich op de organisatie van vitaliteit, polariteit, intimiteit, instinct, gevoel en relationele aanwezigheid, met behoud van gronding, differentiatie en belichaamde coherentie.
De module werkt voornamelijk met de diepe fasen van de Energetic Breath Cycle™, diepe fasciale continuïteiten, drukregulatie en Pelvic–Heart Integration®, die worden benaderd als onderling afhankelijke uitdrukkingen van de Living Organisation.
Radiant Core – Module 3
Radiant Core — Prague (CZ)
Data: 27 Februari-5 Maart 2027
Radiant Core — Reims (FR)
Data: 21-27 Oktober 2027
De ontwikkelingsgerichte organisatie van vitaliteit en polariteit
Radiant Core™ werkt voornamelijk met de diepe fasen van de Energetic Breath Cycle™: Excited Breath, Orgastic Breath, Ecstatic Breath en Surrendering Breath.
Deze fasen beschrijven het toenemende vermogen van het organisme om vitaliteit, emotionele diepgang, plezier, kwetsbaarheid, intimiteit en relationele aanwezigheid te dragen.
Excited Breath introduceert een sterkere activatie en het ontstaan van polariteit. Receptieve en projectieve bewegingen differentiëren zich en worden geleidelijk meer beschikbaar voor relationele uitwisseling.
Orgastic Breath ondersteunt de deelname van deze complementaire bewegingen aan een meer verenigde golf van ademhaling, beweging, gevoel en vitaliteit. Instinct en gevoel, bekken en hart, ontvankelijkheid en expressie beginnen binnen één samenhangende organisatie te functioneren.
Ecstatic Breath onderzoekt het vermogen om aanwezig te blijven wanneer vitaliteit zich voorbij vertrouwde grenzen uitbreidt. Activatie kan vollediger belichaamd en relationeel worden, in plaats van ontladen, beheerst of van het contact afgescheiden te worden.
Surrendering Breath introduceert het vermogen om na intensiteit zachter te worden zonder in te storten, zich terug te trekken of zichzelf te verliezen. Overgave wordt een georganiseerde beweging van vertrouwen, en geen opgeven van grenzen of differentiatie.
Deze fasen zijn geen vaste stappen of resultaten die iedere deelnemer moet bereiken. Ze beschrijven terugkerende bewegingen binnen de Living Participation en bieden een kader om te herkennen hoe activatie, plezier, intimiteit en overgave zich op dit moment organiseren.
De ontwikkelingstaak bestaat niet eenvoudigweg uit het vergroten van energie of emotionele intensiteit. Ze bestaat uit aanwezig blijven terwijl de vitaliteit zich verdiept.
Wanneer dit vermogen zich moeilijk heeft kunnen ontwikkelen, kan het bekken verstijven, kan de bekkenbodem zich aanspannen of kan het diafragma zijn continuïteit met het onderlichaam verliezen. Instinct kan gescheiden raken van gevoel, plezier van intimiteit, activatie van relatie of kwetsbaarheid van belichaamde ondersteuning.
Sommige mensen beheersen hun vitaliteit om hun veiligheid te bewaren. Anderen zoeken intensiteit zonder deze te kunnen bevatten of integreren. Iemand kan naar intimiteit verlangen en zich tegelijkertijd beschermen tegen de kwetsbaarheid die ermee gepaard gaat.
Binnen Core Strokes® worden deze configuraties benaderd als adaptieve vormen van organisatie. Ze kunnen de persoon hebben geholpen om met overweldigende activatie, relationele onzekerheid, schaamte, invasiviteit of een gebrek aan ondersteuning om te gaan.
Radiant Core™ probeert deze bescherming niet weg te nemen en streeft evenmin naar intense ervaringen als doel op zich. De module onderzoekt de voorwaarden waaronder vitaliteit, polariteit, plezier en intimiteit coherenter, meer gedifferentieerd en relationeel georganiseerd kunnen worden.
Geleidelijk kan een ander belichaamd weten ontstaan:
Ik kan aanwezig blijven terwijl mijn vitaliteit zich verdiept.
Ik kan intens voelen zonder mezelf te verliezen.
Ik kan intimiteit aangaan en tegelijk gedifferentieerd blijven.
Diepe fascia, drukregulatie en Pelvic–Heart Integration®
Radiant Core™ werkt met de diepe fasciale continuïteiten die verbonden zijn met de organisatie van het bekken, het diafragma, de buik, het sacrum, de wervelkolom en de houding.
Deze continuïteiten worden niet behandeld als één geïsoleerde anatomische laag of als structuren die eenvoudigweg moeten worden losgemaakt. Ze nemen deel aan de ademhaling, de interne ondersteuning, de beweging, de autonome regulatie en het vermogen van het organisme om vitaliteit te verzamelen, verdelen, dragen en uitdrukken.
Bijzondere aandacht gaat uit naar de bekkenbodem, de psoas, het diafragma, het diepe abdominale veld, de organisatie van het sacrum, de ondersteuning van de wervelkolom en de functionele continuïteit tussen bekken en hart.
Het bekken draagt bij aan gronding, beweging, instinct, seksualiteit, voortstuwing en ondersteuning. Het hartgebied draagt bij aan gevoel, kwetsbaarheid, contact en relationele aanwezigheid. Wanneer deze gebieden onvoldoende gedifferentieerd of met elkaar verbonden zijn, kan vitaliteit in één deel van het organisme opgesloten raken of uiteenvallen in schijnbaar tegengestelde ervaringen.
Instinct kan ontstaan zonder emotionele verbondenheid. Gevoel kan afgescheiden blijven van lichamelijke kracht. Plezier kan van tederheid worden losgekoppeld. Intimiteit kan worden gezocht terwijl de vitaliteit van het bekken wordt ingehouden, of energetische activatie kan toenemen terwijl de relationele gevoeligheid afneemt.
Pelvic–Heart Integration® onderzoekt hoe instinctieve vitaliteit, gevoel, ademhaling en relatie met elkaar verbonden raken via de levende continuïteit tussen bekken en hart.
Integratie betekent niet dat bekken en hart identiek worden of dat iedere impuls moet worden uitgedrukt. Het betekent dat hun verschillende bijdragen kunnen deelnemen aan één coherente organisatie.
Naarmate deze continuïteit zich ontwikkelt, kan instinct verbonden blijven met gevoel, vitaliteit met relatie, plezier met intimiteit en activatie met belichaamde aanwezigheid.
Drukregulatie
Drukregulatie verwijst naar het vermogen van het organisme om interne druk te verzamelen, bevatten, verdelen en loslaten zonder overmatige verstijving, instorting, fragmentatie of voortijdige ontlading.
Ze omvat de veranderende relaties tussen ademhaling, diafragma, abdominale organisatie, bekkenbodem, ondersteuning van de wervelkolom, beweging, autonome activatie en emotionele intensiteit.
Druk is op zichzelf niet problematisch. Ze draagt bij aan ondersteuning, richting, vitaliteit en het vermogen om te handelen. Moeilijkheden ontstaan wanneer druk uitsluitend kan worden vastgehouden, uitgestoten of vermeden, of zich opstapelt voorbij wat het organisme kan integreren.
Deelnemers leren waarnemen hoe interne druk verandert tijdens de ademhaling, beweging, aanraking, emotionele activatie en relationeel contact. Het doel is niet om druk weg te nemen, maar om een flexibeler verhouding ertoe te ondersteunen.
De drie organiserende assen van de diepe Core
Radiant Core™ introduceert drie complementaire assen waarmee de organisatie van diepe vitaliteit kan worden onderzocht.
Deze assen zijn geen letterlijke anatomische lijnen en evenmin vaste persoonlijkheidscategorieën. Het zijn perceptuele en functionele oriëntaties die deelnemers helpen verschillende bewegingen binnen de belichaamde organisatie te herkennen.
De mediale as
De mediale as heeft betrekking op ontvankelijkheid, toegeven, innerlijke ondersteuning en het vermogen om zachter te worden zonder in te storten.
Deze as stelt het organisme in staat sensatie, contact, gevoel en relatie te ontvangen, terwijl voldoende grenzen en innerlijke continuïteit behouden blijven.
Wanneer deze as onvoldoende beschikbaar is, kan ontvankelijkheid worden geassocieerd met passiviteit, instorting, overweldiging of zelfverlies. Wanneer ze coherenter is georganiseerd, kan zachtheid samengaan met ondersteuning en openheid met differentiatie.
De posterieure as
De posterieure as heeft betrekking op voortstuwing, richting, differentiatie en het vermogen om tot beweging te komen zonder te forceren.
Ze draagt bij aan het vermogen om vooruit te bewegen, richting te bepalen, te handelen, grenzen te beschermen en vitaliteit in expressie te brengen.
Wanneer deze as domineert, kan handelen geforceerd of controlerend worden, of van ontvankelijkheid afgesneden raken. Wanneer ze onvoldoende beschikbaar is, kan iemand moeite hebben om zich te mobiliseren, richting aan te geven of een energetische beweging te dragen.
De centrale as
De centrale as heeft betrekking op continuïteit, drukregulatie, integratie en het vermogen om vitaliteit door het hele organisme heen te dragen.
Ze ondersteunt de communicatie tussen bekken, diafragma, wervelkolom, hart, ademhaling en beweging. Ze vervangt de receptieve en projectieve dimensies van de andere assen niet, maar helpt deze deel te nemen aan één coherente organisatie.
De drie assen vormen en beantwoorden elkaar voortdurend. Ontvankelijkheid zonder voortstuwing kan haar richting verliezen. Voortstuwing zonder ontvankelijkheid kan dwingend worden. Integratie zonder differentiatie kan onbepaald worden of helderheid missen.
Radiant Core™ onderzoekt hoe deze complementaire bewegingen duidelijker onderscheiden, gevoeliger en beter op elkaar afgestemd kunnen worden.
Polariteit als belichaamde participatie
Binnen Radiant Core™ verwijst polariteit naar complementaire bewegingen van belichaamde en relationele participatie.
Deze bewegingen kunnen onder meer ontvangen en projecteren, toegeven en mobiliseren, naderen en terugtrekken, openen en bevatten, richting geven en toelaten omvatten.
Polariteit mag niet worden gereduceerd tot vaste mannelijke of vrouwelijke identiteiten. Iedere persoon beschikt over receptieve en projectieve vermogens tot participatie, ook al kunnen deze zich anders organiseren naargelang de situatie, de relatie en de levensfase.
Polariteit wordt klinisch betekenisvol wanneer complementaire bewegingen gedifferentieerd kunnen blijven terwijl ze met elkaar in relatie treden. Geen van beide hoeft de andere te overheersen, absorberen of elimineren.
Deelnemers onderzoeken hoe polariteit zichtbaar wordt in houding, ademhaling, beweging, weefselresponsiviteit, ruimtelijke oriëntatie, energetische richting en relationele uitwisseling. Zij leren herkennen wanneer polariteit wederkerigheid ondersteunt en wanneer ze zich organiseert via controle, aanpassing, versmelting, terugtrekking of oppositie.
Het doel is niet polariteit kunstmatig te versterken. Het gaat erom de voorwaarden te ondersteunen waaronder verschil levendig, relationeel en wederzijds responsief kan worden.
Het relationele leerveld
Radiant Core™ vindt plaats in een zorgvuldig ondersteunde relationele omgeving waarin vitaliteit, kwetsbaarheid, polariteit, ontwikkelingstempo en co-regulatie elkaar wederzijds ondersteunen.
Naarmate het werk zich verdiept, wordt de groep onderdeel van de regulerende en relationele omgeving. Deelnemers leren via hun eigen ervaring, observatie, belichaamd getuigen, relationele feedback, gezamenlijk onderzoek en deelname aan de zich ontwikkelende groepsdynamiek.
Het relationele veld wordt een levend laboratorium waarin deelnemers kunnen onderzoeken hoe vitaliteit verandert in aanwezigheid van anderen. Activatie die alleen hanteerbaar lijkt, kan moeilijker worden wanneer iemand wordt gezien. Intimiteit kan tegelijkertijd uitnodigen tot openheid en bescherming. Aantrekking, verschil, kwetsbaarheid of emotionele intensiteit kunnen de ademhaling, grenzen, houding en het vermogen om aanwezig te blijven beïnvloeden.
Deze reacties worden niet als mislukkingen beschouwd. Ze maken zichtbaar hoe vitaliteit en relationele participatie zich momenteel organiseren.
De Shape–Countershape-dynamiek helpt deelnemers deze wederkerigheid te begrijpen. Iedere beweging, houding, expressie, grens of therapeutische aanraking biedt een shape aan. De andere persoon antwoordt met een countershape, en dit antwoord beïnvloedt wat vervolgens mogelijk wordt.
Deelnemers onderzoeken hoe zij ontvankelijk kunnen blijven zonder in te storten, actief zonder te controleren, intiem zonder te versmelten en gedifferentieerd zonder zich terug te trekken. Zij leren herkennen wanneer activatie de beschikbare ondersteuning overstijgt en wanneer een grotere intensiteit de participatie eerder zou verzwakken dan verdiepen.
Toestemming, grenzen, tempo en wederzijdse responsiviteit blijven gedurende het hele werk essentieel. Geen enkele uitdrukking van vitaliteit, polariteit of intimiteit wordt als betekenisvol beschouwd wanneer zij verlies van autonomie of relationele verantwoordelijkheid vereist.
Binnen Core Strokes® is vitaliteit geen individuele verwezenlijking. Ze rijpt door participatie. Het relationele veld biedt voorwaarden waaronder intensiteit zich kan verdiepen met behoud van differentiatie, respect en belichaamde aanwezigheid.
Soul Textures die in Radiant Core™ kunnen ontstaan
Naarmate de beschermende organisatie flexibeler wordt en de continuïteit tussen bekken en hart meer belichaamd raakt, kunnen bepaalde kwaliteiten die verbonden zijn met coherente vitaliteit, relationele openheid, de integratie van instinct en gevoel en belichaamde aanwezigheid meer beschikbaar worden.
In de zich ontwikkelende taal van de Soul Textures worden deze kwaliteiten uitgedrukt door Radiant Pulse, Streaming Union, Crystalline Clarity en Reverent Hum.
Radiant Pulse drukt coherente vitaliteit, emotionele diepgang, belichaamde ontvankelijkheid en het vermogen uit om energetische activatie te dragen en tegelijk gegrond en relationeel verbonden te blijven.
Streaming Union drukt de levende continuïteit van ademhaling, beweging, instinct, gevoel en relatie uit. Receptieve en projectieve bewegingen hoeven elkaar niet langer tegen te werken, maar kunnen deelnemen aan één golf van belichaamd leven.
Crystalline Clarity drukt perceptuele verfijning, differentiatie en het vermogen uit om aanwezig te blijven zonder defensieve contractie, verwarring of dissociatie.
Reverent Hum drukt gegronde overgave, stille kracht en het vermogen uit om binnen intimiteit en kwetsbaarheid zachter te worden en tegelijk coherent en ondersteund te blijven.
Deze Soul Textures zijn geen ideale toestanden, blijvende verwezenlijkingen of persoonlijkheidstypen. Ze benoemen levende kwaliteiten die waarneembaar kunnen worden wanneer het organisme meer vrijheid ontwikkelt in de wijze waarop het vitaliteit, intimiteit en relationele participatie organiseert.
Soul Organisation blijft een domein in ontwikkeling binnen de bredere architectuur van Core Strokes®. Deze termen zijn daarom uitnodigingen tot fenomenologische herkenning en geen vaststaande verklaringen van de persoon.
Radiant Core™ beperkt zich niet tot het vergroten van vitaliteit. De module ondersteunt de voorwaarden waaronder vitaliteit een authentieke, coherente en relationele uitdrukking van het belichaamde leven kan worden.
Wat deelnemers onderzoeken en leren
Trainingsritme en leeromgeving
Voor wie is deze training bedoeld?
Praktische Informatie
Vorm
Radiant Core™ is een immersieve, zevendaagse live-training die conceptueel onderwijs, belichaamd onderzoek, demonstraties, werk in tweetallen en integratie combineert.
📍 Locatie
De trainingslocaties en -data worden vermeld in de online kalender.
📅 Data en inschrijving
Bekijk de komende data, informatie over de locaties en inschrijvingsmogelijkheden voor de volgende Radiant Core™-modules.
Bekijk workshops en trainingsdata →
🌐 Taal
De voornaamste onderwijstaal is Engels. Waar mogelijk zorgt de organiserende instantie voor vertaling of ondersteuning in de lokale taal.
✨ Deelname
De module omvat ademwerk, beweging, body reading, relationele en polariteitsoefeningen, Pelvic–Heart Integration® en begeleide fascia-geïnformeerde aanraking.
De deelname wordt geleid door geïnformeerde toestemming, heldere grenzen, professionele ethiek en respect voor de individuele beschikbaarheid.
🎓 Trainingstraject
Radiant Core™ kan door voldoende voorbereide deelnemers worden gevolgd als een zelfstandige immersieve training, of als de derde toegangspoort binnen de Core Strokes® Training Spiral.
📖 Integratie & Ondersteuning
Informatie over verblijf, maaltijden, reizen, voorbereiding en locatiespecifieke voorzieningen wordt bij de inschrijving meegedeeld.
De Core Strokes® Training Spiral
De vier toegangspoorten vormen een progressieve ontwikkelingsspiraal. De vermogens die in eerdere modules worden ontwikkeld, worden niet achtergelaten. Ze blijven aanwezig en worden geïntegreerd in steeds complexere vormen van beweging, vitaliteit, relatie en betekenis.
🌍 Rooting Core™ — Earth
Gronding, ondersteuning en belichaamde participatie
De fundamenten van ondersteuning, regulatie, grenzen en aanwezigheid.
🌬 Flowing Core™ — Air
Ademexpansie, bewegingscontinuïteit en relationele resonantie
De ontwikkeling van beweging, expressie, stem en relationele flow.
🔥 Radiant Core™ — Fire
Vitaliteit, polariteit en Pelvic–Heart Integration®
De organisatie van diepere vitaliteit, polariteit, intimiteit en continuïteit tussen bekken en hart.
✨ Luminous Core™ — Ether
Integratie, betekenis en belichaamde aanwezigheid
De integratie van gedifferentieerde ervaringen in betekenis, bewustzijn en belichaamde heelheid.
Elke toegangspoort vormt een volledig ervaringsgericht en educatief proces. Samen vormen zij een geïntegreerd traject door de ontwikkelingsarchitectuur van Living Participation.
Het traject voortzetten: Luminous Core™
Naarmate vitaliteit coherenter en meer belichaamd wordt, opent de ontwikkelingsspiraal zich naar een diepere integratie.
Luminous Core™ onderzoekt hoe belichaamde aanwezigheid, de Soul Dimensions, symbolische betekenis, participatief bewustzijn en de gedifferentieerde dimensies van de persoon kunnen worden geïntegreerd in een ruimer geheel.
Veelgestelde Vragen over Radiant Core™
Slotperspectief
Radiant Core™ begint waar beweging zich verdiept tot vitaliteit.
De ademhaling wordt meer golvend. Bekken en hart komen in een meer continue relatie te staan. Instinct raakt geleidelijk verbonden met gevoel, en activatie met belichaamde en relationele aanwezigheid.
Het doel is niet grotere intensiteit op zichzelf. Het gaat om het ontwikkelen van een organisatie waarin vitaliteit geen fragmentatie vereist, plezier niet van intimiteit wordt afgescheiden en kwetsbaarheid niet vraagt om verlies van grenzen of van zichzelf.
Radiant Core™ nodigt het organisme uit te ontdekken:
Ik kan aanwezig blijven terwijl mijn vitaliteit zich verdiept.
Ik kan intens voelen en tegelijk mijn coherentie bewaren.
Ik kan intimiteit aangaan en tegelijk gedifferentieerd blijven.
Uit beweging ontstaat de mogelijkheid tot diepgang.
Door diepgang wordt vitaliteit coherenter.
Door coherente vitaliteit kan de relatie intiemer, wederkeriger en levendiger worden.
“Core Strokes® ontstond doorheen decennia van klinische, ontwikkelingsgerichte en fenomenologische exploratie van de organisatie van belichaamde participatie.”
— Dirk Marivoet